Auto do sprzedaży

Większość rodzin w Polsce posiada co najmniej jeden samochód. Nie sposób nie zauważyć, że każda z nich chciałaby jeździć jak najlepszym i bezawaryjnym autem. Co więcej w miarę bogacenia się preferencje dotyczące wymarzonego pojazdu zmieniają się i pragniemy kupić coraz lepszy samochód z bogatszym wyposażeniem. Dlatego też rynek samochodowy w Polsce jest dość duży i panuje na nim ożywiony ruch.

sprzedaż samochodu

Zakup nowego samochodu wiąże się również z poważną decyzją, co zrobić z dotychczas użytkowanym autem? Jedną z opcji jest dalsze jego użytkowanie przez inną osobę z rodziny. Jednakże wiąże się to z koniecznością ponoszenia kosztów na utrzymanie dodatkowego samochodu i co więcej w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia ze starszym modelem. Kolejną opcją jest zezłomowanie starego auta. Niestety przy takim rozwiązaniu tracimy część pieniędzy, które moglibyśmy odzyskać decydując się na następną opcję jaką jest sprzedaż samochodu.

Jak szybko sprzedać samochód?

Jak szybko sprzedać auto? To pytanie zapewne nurtuje wielu potencjalnych sprzedawców i wydaje się im poważnym problemem. Jednakże należy zauważyć, że szybka sprzedaż auta w dużej mierze zależy od nas samych. Jeżeli zadbamy o właściwe przygotowanie auta do sprzedaży, to transakcja ta zostanie zrealizowana w miarę szybko oraz bezboleśnie. Wykonanie podstawowego przeglądu, wyczyszczenie wnętrza, odkurzenie siedzeń i kokpitu, dokładne umycie i nawoskowanie, zadbanie o prawidłowe nasmarowanie silnika będzie skutkowało tym, że nasz samochód będzie wyglądał na zadbany. Potencjalny kupujący będzie przekonany, że trafił na prawdziwą okazję, a prezentowane mu auto jest sprawne i bezawaryjne. Przygotowanie auta do sprzedaży może obejmować również dokonanie drobnych korekt blacharsko-lakierniczych. Musimy jednakże zdawać sobie sprawę z tego, żeby ewentualny koszt naprawy, czy też wyremontowania auta nie przekroczył zakładanej ceny sprzedaży.

skup aut

Skupy aut

Ostatnim pomysłem na pozbycie się dotychczas używanego pojazdu jest skup aut. Nie szukamy wówczas potencjalnych klientów, nie ogłaszamy się w internecie, nie wstawiamy swoich ofert na portale motoryzacyjne, tylko kierujemy się do wyspecjalizowanej firmy,  na przykład skup aut Filar w Gdańsku.  W zależności od rodzaju i marki samochodu możemy otrzymać mniej więcej porównywalną cenę jak w przypadku sprzedaży z wolnej ręki. Pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam na szybkiej gotówce, czy na szybkiej sprzedaży. Skup aut to rozwiązanie dobre dla tych, którym zależy na błyskawicznym pozbyciu się dotychczas użytkowanego auta. Jest to naprawdę optymalne rozwiązanie w sytuacji planowanego zakupu czegoś nowego.