Jak szybko sprzedać auto?

Czasem przytrafiają się takie momenty w naszym życiu, że musimy sprzedać nasz stary samochód. Czasem jest to spowodowane brakiem gotówki i jej szybkiej potrzebą, czasem po prostu chcemy zmienić nasze stare auto na nowszy model i nie potrzebujemy trzymać w garażu aż dwóch samochodów. Jak wygląda sprzedaż samochodu bez ważnego ubezpieczenia?

Sprzedaż auta bez ważnego OC

Skup auta bez OCZ tym na początku mogą być pewne problemy, ponieważ jest to temat dość szeroki i ryzykowny. Oczywiście o wiele łatwiej sprzedać auto, które jest ubezpieczone, ponieważ nowy nabywca nie musi się od razu tym martwić, a jednocześnie ma pewność, że z samochodem jest wszystko dobrze, że był on kontrolowany i sprawdzany, i raczej nie powinny zaskoczyć go żadne nagłe wypadki czy awarie.

Jest to o wiele lepsza opcja zarówno dla osoby, która sprzedaje samochód jak i dla tej, która go kupuje. Dodatkowo taki aktualnie ubezpieczony samochód może zostać sprzedany nieco drożej. Wiadomo przecież, że ubezpieczenie też kosztuje, a więc część kosztów możemy od razu wliczyć sobie w cenę wywoławczą naszego samochodu. Przyznajcie, że brzmi to całkiem rozsądnie.

Dlatego też, warto pilnować terminów ubezpieczeń naszego samochodu i zdecydowanie postarać się go sprzedać przynajmniej, gdy do wygaśnięcia ubezpieczenia pozostał przynajmniej miesiąc, a w dobrej opcji nawet dwa czy trzy. Po prostu za taki samochód weźmiemy więcej gotówki, a jednocześnie będziemy mieć więcej potencjalnych nabywców, dla których oczywiście taka opcja także jest po prostu wygodniejsza.

sprzedaż samochodu

Istnieją skupy aut, które odkupują samochody bez ważnego OC. Jako przykład może posłużyć nam Skup aut Pol-Cars, firma zajmuje się skupem samochodów w Gdańsku i Gdyni.

Sposób na szybką sprzedaż auta

To niestety temat rzeka, bo nie ma określonego z góry terminu w jakim uda się sprzedać nasz samochód. Jednym z odrobiną szczęścia uda się to w godzinę czy dwie, a inni będą czekać na potencjalnych nabywców nawet tygodniami. Możemy jednak zrobić coś, aby oferta sprzedaży wydawała się bardziej atrakcyjna.

skup samochodu

Po pierwsze warto zadbać o piękne zdjęcia, a konkretnie o odpowiednie światło i wysoką jakość wstawianych na portale fotografii. Wiele osób nie ma pojęcia jak dużo ludzi mimowolnie zwraca na to mniejszą lub większą uwagę, a każda uwaga może przekuć się w sprzedaż! Po drugie rzetelny opis średniej długości. Nie może być za krótki i powierzchowny, ale też nie może znudzić. Ważne, aby zawrzeć samą esencję czyli to co jest najważniejsze.

Kolejną ważną rzeczą podczas sprzedaży naszego samochodu, jest sprawdzenie firm zajmujących się skupem samochodów za gotówkę, bo może okazać się, że szybko i bezproblemowo odkupią oni od nas nasz stary samochód, a gotówkę dostaniemy prawie od razu.