Skip to main content

Co wiedzieć o pomocy drogowej przed szkodą? Przygotuj się, zanim naprawdę będziesz musiał ją wezwać!

Pomoc drogowa to usługa, z której kierowcy korzystają bardzo często. Niestety na drogach dochodzi do wielu kolizji i awarii pojazdów, które wymagają szybkiej interwencji. Warto już teraz zapoznać się z usługami pomocy drogowej, zanim faktycznie będziemy musieli ją wezwać. Dzięki temu nawet w stresujących sytuacjach zachowamy zimną krew i wezwiemy wsparcie. Co warto wiedzieć o pomocy drogowej przed szkodą? Kiedy i jak skorzystać z takiej propozycji?

Kiedy pomoc drogowa może nam pomóc?

Pomoc drogowa

Za zakresem działalności pomocy drogowej powinniśmy zapoznać się jeszcze przed ewentualną szkodą. Wiedzę taką szerzą ogólnotematyczne portale, takie jak DUHABEX, będące stronami poruszającymi zagadnienia istotne na co dzień. Okazuje się, że kierowcy w kryzysowej sytuacji mają wątpliwości co do tego, czy wezwać auto-lawetę, czy pomoc drogową. Te dwie usługi różnią się pomiędzy sobą i trzeba wiedzieć, kiedy wezwać pomoc drogową, a kiedy auto-lawetę. Jeżeli przytrafi nam się awaria pojazdu, konieczne jest wsparcie pomocy drogowej. Dzięki temu doświadczony mechanik jest w stanie skontrolować usterkę na miejscu, bez konieczności holowania auta do warsztatu. Specjalista przyjeżdża do nas z niezbędnym sprzętem, który pozwala wykryć problem. Jeśli okaże się, że nie można usunąć awarii na miejscu, wtedy fachowiec wskaże nam odpowiedni warsztat, co ułatwi skorzystanie z lawety.

Szeroki zakres usług

Pamiętajmy o tym, że zakres usług pomocy drogowej jest niezwykle szeroki. Jak i kiedy skorzystać z pomocy drogowej? Można liczyć na wykonanie drobnych napraw na drodze, autoholowanie pojazdu na specjalnym wózku (bez ryzyka uszkodzenia podczas wciągania samochodu na platformę), odkręcanie zabezpieczonych śrub kół, czy też dowóz paliwa. W czym jeszcze pomogą nam specjaliści pracujący w tej branży? Pomoc drogowa to także odpalanie pojazdu za pomocą specjalnych kabli rozruchowych, zabezpieczenie i autoholowanie auta po wypadku, wyciąganie pojazdów zakopanych i wypompowanie paliwa ze zbiornika. Trzeba wiedzieć, że dokładny zakres usług jest zależny od danej firmy. Dzięki profesjonalnej pomocy można kontynuować dalszą podróż i cieszyć się sprawnym samochodem.

Zakres usług pomocy drogowej

Profesjonalna pomoc

Jak widzimy, usługi pomocy drogowej warto znać jeszcze przed wystąpieniem awarii. Pojazdy mają to do siebie, że od czasu do czasu ulegają usterkom. Mogą się one zdarzyć podczas podróżowania, w dalekim miejscu od domu, dlatego w tej sytuacji trzeba wezwać specjalistów. Na uznanie zasługują usługi pomocy drogowej, cieszące się dużą popularnością na rynku. Kierowcy mogą być spokojni, gdyż specjaliści znają się na swojej pracy.