Dbanie o czystość samochodu

Właściciele samochodów, w szczególności mężczyźni, lubią dbać o swoje drogie lub nawet bardzo drogie zabawki. Przecież trzeba robić wszystko, aby podczas podchodzenia do "wozu" buzia sama cieszyła się na widok idealnie wyczyszczonego, wypolerowanego i nawoskowanego lakieru, szyb czy reflektorów. Jednak samochód to nie tylko lakier. Nie możemy zapominać o komorze silnika i samym sercu - silniku. Jest tam sporo zakamarków gdzie gromadzi się brud, smar czy kurz. Istnieje jeszcze trzecia strefa - wnętrze. Tutaj mamy szerokie pole do popisu, bo należy dbać o fotele: skórzane lub welurowe, tapicerkę, deskę rozdzielczą czy dywaniki.

myjnia ręczna Uni-Plus

Tanie mycie samochodu

Co zrobić w przypadku, gdy nie mamy dużego garażu, własnego podwórka lub jak co gorsza musimy parkować "pod chmurką" przy ulicy obok bloku? Nie ma przecież możliwości na dokładne odświeżenie auta. Wiem coś o tym, bo mieszkam w dużym mieście w bloku. Często się zastanawiam, która myjnia samochodowa we Wrocławiu jest najbardziej efektywna. Przetestowałem ich bardzo dużo, od tych przy supermarketach po przez te duże obok stacji paliw, gdzie znajdują się także odkurzacze dzięki którym odkurzymy podłogę, dywaniki czy matę bagażnika. Zatem umyjemy samochód samodzielnie stosunkowo szybko i tanio, ale czy zrobimy to dokładnie? Rozwiązaniem optymalnym będzie myjnia ręczna, gdzie usługa często nie przekracza 30 złotych. Auto z zewnątrz zostanie profesjonalnie umyte odpowiednimi preparatami i narzędziami - polecam tutaj zwłaszcza myjnie parowe. Wiele serwisów ma dużo szerszą ofertę i możemy także skorzystać z nakładania twardego wosku czy powłoki ceramicznej co daje ochronę na co najmniej kilka miesięcy. Bardzo popularną usługa jest też pranie tapicerki.

myjnia samochodowa w Wrocławiu

Pranie tapicerki

O ile skórę łatwo wyczyścić, o tyle tapicerka materiałowa bardzo łatwo się brudzi i wyprać to może tylko specjalista przy użyciu specjalnego odkurzacza i piany aktywnej. To samo tyczy się podsufitki, gdzie samodzielna restauracja może zakończyć się jej przemoczeniem i odklejeniem.  Zupełnie odradzam z korzystania myjni automatycznych, gdzie karoseria naszego "maleństwa" chłostana jest ogromnymi gąbkami, co powoduje drobne rysy. Ogólnie skuteczność tego typu myjni samochodowych jest bardzo niska. Felgi pozostaną wciąż brudne od pyłu z klocków hamulcowych, a okolice wycieraczek czy miejsca pod klamkami będą nadal pełne kurzu. Z tego typu ekspresowych rozwiązań korzystają głównie ludzie najbardziej leniwi, kierowcy samochodów flotowych lub jednostki, które mają za nic wygląd swojego samochodu, który dopiero co wyjechał z salonu.

No thoughts on “Dbanie o czystość samochodu”

Zostaw komentarz

In reply to Some User