Jak przebiega piaskowanie felg?

Piaskowanie pozwala skutecznie przygotować różne powierzchnie do dalszej obróbki. Dzięki temu procesowi można bardzo dokładnie oczyścić element, który ma zostać poddany lakierowaniu lub innej obróbce. Piaskowanie jest często wykorzystywane do oczyszczania zniszczonych felg samochodowych. Po tym procesie felga może bezpiecznie zostać odnowiona. W tym artykule przybliżymy, jak dokładnie przebiega proces piaskowania felg

renowacja felg

Renowacja felg samochodowych krok po kroku

Wiele osób, zamiast decydować się na zakup nowych felg, woli oddać stare, nieco podniszczone felgi do renowacji. Zakup całkowicie nowych felg, wiąże się z naprawdę dużym kosztem, natomiast renowacja pozwala nieco zaoszczędzić, a efekty są bardzo zadowalające. Jeżeli chcemy oddać starą, nieco zniszczoną felgę do renowacji, to pierwszym etapem jest sprawdzenie, czy nie posiada ona poważnych uszkodzeń mechanicznych. Jeżeli felga jest uszkodzona, to następuje jej naprawa. Może ona obejmować prostowanie, spawanie lub toczenie. 

Po naprawie felgi pod względem mechanicznym nadchodzi czas na usunięcie starej warstw lakierniczej. Wykonuje się to właśnie za pomocą procesu piaskowania. Często wykonywany jest on w tym samym miejscu co cała renowacja. Samo piaskowanie polega na usunięciu starej warstwy lakieru przy pomocy materiału ściernego.  Materiał ścierny jest podawany na powierzchnię felgi za pomocą strumienia sprężonego powietrza. Najczęściej jako materiał ścierny wykorzystuje się śrut, żużel lub twarde cząsteczki elektrokorundu. 

Efekty piaskowania

Po piaskowaniu, felga zyskuje bardzo dobrze oczyszczoną, gładką powierzchnię. Nawet trudno dostępne miejsca, mogą być skutecznie oczyszczone podczas piaskowania. Po samym piaskowaniu dobrze jest, aby felgi zostały wyszlifowanie i wypolerowane. Dzięki temu otrzymujemy jeszcze bardziej gładką powierzchnię. Tak przygotowana felga jest gotowa do dalszych etapów renowacyjnych. Dobrze jest również tak oczyszczoną felgę zabezpieczyć przed działaniem korozji. Tak przygotowaną felgę można śmiało polakierować, aby nadać jej nowego wyglądu.

Do czego można również zastosować piaskowanie?

Piaskowanie ma obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Obecnie stosuje się je do oczyszczania wielu różnych innych elementów. Nie tylko felgi można skutecznie piaskować przed renowacją. Również takie elementy jak zderzaki, ramy rowerów, ramy motocykli, aluminiowe szafy lub inne pojedyncze elementy można śmiało piaskować. Piaskowanie sprawdza się skutecznie przy powierzchniach wykonanych z różnych materiałów. Można z jego pomocą oczyszczać skutecznie powierzchnie metalowe, drewniane, szklane, aluminiowe, ceglane, betonowe lub wykonane z tworzyw sztucznych. To wszystko sprawia, że obecnie piaskowanie wykorzystuje się w wielu branżach. 

No thoughts on “Jak przebiega piaskowanie felg?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User