Skip to main content

Jak wygląda praca kierowcy Uber?

Uber to znana i lubiana aplikacja do szybkiego zamawiania przejazdów działająca w ponad 30 polskich miastach. Od standardowej taksówki różni się tym, że klienci mogą zamówić przejazd za pomocą telefonu z poziomu dedykowanej platformy. Jeszcze przed startem wiadome jest, ile zapłaci się za kurs, ponadto ceny są bardziej atrakcyjne niż w przypadku zwykłych firm taksówkarskich. Uber przyciąga do siebie nie tylko klientów, ale również osoby szukające stałego lub dodatkowego zajęcia. To dobre rozwiązanie dla lubiących jeździć samochodem i chcących sobie dorobić, ale także dla zawodowych taksówkarzy szukających alternatywy do korporacji taksówkarskich. Współpraca z Uberem jest łatwiejsza i bardziej przejrzysta, prościej szuka się również zleceń - dla kierowców funkcjonuj specjalna aplikacja Ubera.

Uber Kraków praca

Jaki jest optymalny czas pracy?

Niewątpliwie zarobki kierowców Ubera są uzależnione od czasu pracy. Najbardziej dochodowy jest wymiar pełnoetatowy, czyli po 8-10 godzin przez 5 dni. Kierowca wykonujący kursy w taki regularny sposób może liczyć na zarobi rzędu 5000 do 8000 zł miesięcznice. Jednak nie jest to regułą, wpływają na to również inne czynniki np. pora roku, zaangażowanie kierowcy, liczba kursów w ciągu dnia. Najlepsi kierowcy mogą liczyć na zyski dochodzące do nawet 12000 zł. Aby tak się stało warto wiedzieć, jak i kiedy najlepiej pracować. Warto także rozważyć model pracy z przerwami w ciągu dnia. Na więcej zleceń można liczyć rano, kiedy pasażerowie chcą dotrzeć do pracy czy z dziećmi do szkoły, kolejna pora wzmożonego ruchu jest popołudniu kiedy wracają z biur. Większa liczba zainteresowanych przejazdem pojawia się również wieczorami oraz w nocy, ale dotyczy to szczególnie weekendów. W przypadku dużych miast, gdzie nie brakuje klubów i rozrywek, w piątki oraz soboty w okolicy północy lub nieco później można się spodziewać wzrostu zainteresowania przejazdem. Natomiast mniejszą liczbę zleceń można zauważyć w czasie świąt oraz sezonu wakacyjnego.

Ile zarabia kierowca Uber?

Zarobki jako kierowca Uber są różne, ze względu na wiele czynników, które wpływają na liczbę i jakość kursów. Możliwe zarobki jako kierowca Uber zostały opisane w artykule https://onlygo.pl/blog/ile-zarabia-kierowca-ubera, gdzie szczegółowo opisano ten problem. Oczywistym jest jednak, że największe zarobki są możliwe przy wielu kursach. Jak zatem zwiększyć widoczność w aplikacji i mieć jak najwięcej zleceń?

W dobie powszechnego dostępu do internetu i płatności mobilnych najlepszym rozwiązaniem wydaje się płatność za przejazd z poziomu aplikacji. W tym przypadku środki za kurs klienta są pobierane bezpośrednio z jego karty płatniczej podłączonej do aplikacji Uber. Niemniej jednak opłaca sie również włączyć w swojej ofercie udogodnienie w postaci płatności gotówką. Pozwoli to na zyskanie dodatkowych klientów, gdyż z usług będą mogły skorzystać osoby, które dopiero co zainstalowały aplikację i nie chcą w pośpiechu podpinać karty na środku ulicy. 

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wzrost liczby klientów są opinie. Wiele osób potrafi zrezygnować z przejazdu jeśli zauważy małą liczbę gwiazdek u kierowcy. Najlepszym rozwiązaniem jest dbanie o jak najlepszą ocenę, w tym celu warto zapewnić pasażerom komfort i bezpieczeństwo podczas podróży. Kultura osobista kierowcy oraz dobry styl jazdy są kluczem do sukcesu w tym zakresie. Lepsze oceny umożliwiają też dostęp do puli drożnych przejazdów z kategorii Comfort.

Na zarobki niewątpliwie wpływa też lokalizacja. Znacznie lepsze stawki będą w dużych miastach, jak Warszawa czy Kraków. Duży obszar miejski oraz możliwość dotarcia z punktu A i B bez przesiadek w komunikacji miejskiej zwiększa liczbę zainteresowanych takim usługami.

Koszty bycia kierowcą Ubera

Zarobki, które nieraz potrafią być wysokie niosą za sobą również koszty. Realny zysk kierowcy będzie nieco niższy, gdyż trzeba wziąć pod uwagę opłaty związane z tą pracą. Przede wszystkim kwota zostanie pomniejszona o koszt zużycia paliwa, ubezpieczenia, prowizje dla Ubera, podatek, jak również rachunki związane z eksploatacją pojazdu. Warto wziąć również pod uwagę opłaty związane z przygotowaniem samochodu do pracy. Niekażde auto nadaje się do pracy z Uber. Warto zapoznać się z tym, jakie są wymagania samochodu pod Uber i które z modeli samochodów są akceptowane. Należy także zwrócić uwagę, jaki jest wymagany stan techniczny oraz wizualny pojazdu. 

Zestawiając możliwe zarobki oraz koszty, praca w Uber jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie elastyczny grafik i lubią pracę za kółkiem. Praca ta umożliwia podszkolenie fachu, poznanie miasta oraz spotkanie nowych, ciekawych ludzi.