Skip to main content

Jak wygląda sprzedaż auta w skupie

Większość z kierowców cieszy się w momencie zakupu swojego auta niestety problem pojawia się wtedy kiedy nie możemy go sprzedać lub zwyczajnie w świecie jest to ciężkie do zrobienia. Skupy powstały właśnie po to by dość szybko sprzedać samochód bez szukania samemu nabywcy oraz umieszczania setek ogłoszeń i odpowiadania na żmudne powtarzające się pytania pod ofertą odnośnie sprzedaży samochodu sprzedając auto w skupie od razu otrzymasz pieniądze.

skup aut za gotówkę Ciechanów

Co warto wiedzieć o sprzedaży samochodu w skupie?

Wiele kierowców pragnie, jak najszybciej pozbyć się pojazdu. Skup jest idealnym miejscem do szybkiej sprzedaży naszego auta. Warto jednak skorzystać z ofert skupów, które posiadają doświadczenie i od wielu lat działają na rynku. Takim skupem jest Skup aut w Pułtusku, którego ofertę sprawdzić można na stronie https://sprzedajswojeauto.pl/skup-samochodow-pultusk, który gwarantuje klientom uczciwą cenę za skupione auto, w ciągu jednej wizyty. Dodatkowo skup oferuje wypłatę należności w dowolnej dla klienta formie, może być to przelew na wskazane konto lub gotówka do ręki. 

Jakie pojazdy sprzedać możemy w skupie?

Głównie w takim miejscu pozbędziemy się aut używanych, którymi właściciele skupu są zainteresowani oraz takimi jak te, które posiadające zajęcia komornicze lub nadają się jedynie na części. W skupie aut można sprzedać również samochody przeznaczone do złomowania czy całkowitej kasacji. W skupie sprzedamy również auta popowodziowe czy wraki, które z jakiegoś powodu spłonęły. Marka samochodu oraz rok jego produkcji nie ma żadnego znaczenia podczas sprzedaży w skupie. Oczywiście również istnieje możliwość sprzedaży motocyklów lub tzw. angielskich samochodów, które zostały sprowadzone z Anglii i mają kierownice po prawej stronie. Niektóre miejsca, takie jak skup samochodów w Makowie Mazowieckim oferują również skup samochodów całkowicie niesprawnych: spalonych, powypadkowych itp. W takim skupie masz pewność, że sprzedasz każdy pojazd!

Procedura sprzedaży auta w skupie samochodów

Najważniejszymi czynnikami, które brane pod uwagę są podczas sprzedaży jest stan techniczny pojazdu oraz rok produkcji. Kolejnymi czynnikami są uszkodzenia pojazdu oraz jego wartość rynkowa. Kolejnym krokiem jest zadzwonienie przez klienta lub wypełnienie formularza online widniejącego na stronie skupu. W przeciągu 24 godzin od otrzymania zgłoszenia od osoby potencjalnie zainteresowanej sprzedażą pojazdu firma przyjeżdża na swój własny koszt wskazane miejsce pozostawienia pojazdu. Na miejscu przy kliencie jest realizowana wycena pojazdu bezpłatnie. Pracownik skupu sporządza umowę oraz zajmuje się wszystkimi formalnościami co umożliwi szybką sprzedaż pojazdu i pozwoli zaoszczędzić czas klienta. Opcja sfinalizowania transakcji oraz metody płatności zależne są od preferencji osoby sprzedającej pojazd. Pierwszą możliwością jest rozliczenie się w formie gotówki, czyli na miejscu klient otrzymuje gotówkę, drugą opcją zaś przelew bankowy na wskazane konto. Całość zajmuje zazwyczaj około 30 minut.

Jakie dokumenty są wymagane przez skupy aut?

W skupie wymagane są następujące dokumenty:

  • OC polisa oraz przegląd techniczny pojazdu (istnieje możliwość odkupienia pojazdu bez tego);
  • W sytuacji kiedy pojazd ma współwłaściciela również i on musi podpisać umowę;
  • Dokument tożsamości (Dowód osobisty);
  • Umowa kupna/sprzedaży zazwyczaj sporządzana ona jest na miejscu;
  • Dowód rejestracyjny pojazdu.