Skip to main content

Karta paliwowa - korzyści

Karta paliwowa to prawdziwy hit, jeśli chodzi o zarządzanie wydatkami i usprawnianie procesów biznesowych zachodzących w tych firmach, które na bieżąco wykorzystują flotę samochodów w standardowych czynnościach, będących przedmiotem działalności. Chodź nie każdy miał okazję usłyszeć o karcie paliwowej Ci, którzy już teraz z niej korzystają, mogą z powodzeniem poświadczyć, jak wiele zalet ma to rozwiązanie. O jakich zaletach mowa? Sprawdźmy, jakie korzyści niesie za sobą kupno karty paliwowej.

Możliwość płatności bezgotówkowych taniej niż tradycyjnie

Zacznijmy od najważniejszej korzyści, która przekonuje większość firm do skorzystania z ofert koncernów paliwowych rozsianych po całej Polsce. Mowa tu przede wszystkim o oszczędnościach, które generowane są dzięki niższej cenie za litr paliwa. O jakiej oszczędności mowa konkretnie? Mowa tu o nawet 25 groszach na litrze. Choć nie brzmi to imponująco, to jednak mnożąc tę wartość razy setki tysięcy litrów, stajemy przed bardzo poważną redukcją kosztów. Druga, istotna korzyść to bezgotówkowość karty paliwowej. Dzięki temu nie musimy nosić ze sobą gotówki - wszystko zostanie załatwione za pomocą kawałka plastiku. Dodatkową korzyścią jest faktura zbiorcza, dzięki której można zaoszczędzić czas na zbędne formalności. Takie korzyści można zyskać dzięki karcie Moyl. Jest to polska karta paliwowa, a więcej na jej temat można przeczytać na stronie moyl.pl, gdzie opisany jest szereg korzyści wynikający z użytkowania karty flotowej. 

Kontrola kosztów paliwa

Każda karta zapewnia nam szereg opcji raportowania i fakturowania. Praktycznie każdy koncern oferujący kartę paliwową zapewnia nam możliwość generowania faktur zbiorczych - dokumentów, które zawierają informacje o wszystkich wykonanych transakcjach zakupu paliwa. To pozwala nam na bieżąco kontrolować wydatki związane z tankowaniem, a także ograniczać je, jeśli zachodzi taka potrzeba. W jaki sposób możemy zmniejszać ogół wydatków na paliwo? Poprzez ustalenie limitów kwotowych lub ilościowych na dany okres. Jeśli na karcie paliwowej został ustalony limit 1000 litrów, kierowca nie będzie w stanie w danym okresie rozliczeniowym zatankować więcej. To zdecydowanie wpływa na poprawę finansów naszej firmy. 

Łatwy dostęp do karty paliwowej 

Na ten moment karta paliwowa to produkt, który jest oferowany przez praktycznie każdy koncern. Co więcej, przedsiębiorca chcący wdrożyć karty paliwowe w swojej firmie wcale nie musi realizować skomplikowanego szeregu formalności - wystarczy, że wypełni stosowny wniosek. Aby złożyć wniosek o wydanie karty paliwowej wejdź na stronę: https://www.moyl.pl/zamow-karte, gdzie w kilka minut przystąpisz do programu Moyl. W ciągu kilku dni karta zostanie wydana, a my będziemy mogli z niej korzystać nie tylko w celu zapłaty za paliwo, ale też za inne, popularne usługi jak koszt przejazdu autostradą czy opłata za skorzystanie z tunelu bądź mostu. Karta paliwowa to także doskonałe rozwiązanie dla tych firm, które realizują kursy międzynarodowe - każda dostępna na rynku karta jest honorowana również za granicą, oczywiście w stosownych ograniczeniach. Niektóre karty są honorowane jedynie na terenie Europy Środkowo-wschodniej, inne natomiast nawet na 150 tysiącach stacji benzynowych.