Skip to main content

Komis czy skup? Na co zdecydować się przy sprzedaży auta?

Sprzedaż samochodu nie jest tak prostą sprawą. Sprzedający ma bowiem do wyboru różne opcje. Należą do nich sprzedaż auta na własną rękę, skup albo komis. Handel z komisem nie jest jednak zbytnio opłacalny, a przy tym jest nieefektywny. Auto może bowiem czekać miesiącami na kupca. W przypadku, gdy właściciel potrzebuje szybkiej gotówki do ręki, dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług auto skupu. Czy warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje skup samochodów używanych? To bardzo dobra alternatywa dla komisu.

Gdzie sprzedać auto?

Skup samochodów używanych — dlaczego jest lepszy od komisu?

Oddanie samochodu do komisu wiąże się zazwyczaj z długim czekaniem na chętnego nabywcę. Właściciel auta obciążony jest dużym stresem, szczególnie w przypadku, gdy potrzebuje szybkich pieniędzy do ręki. Niestety w komisie musi się pożegnać z takimi oczekiwaniami, ponieważ przed sprzedażą nie otrzyma żadnych pieniędzy. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług skupu samochodów używanych, takiego jak ten, którego działalność opisana jest na www.skupautpomorskie24.pl, stronie skupu przyjmującego zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze, i terenowe Sprzedaż auta jest w nim opłacalny, ponieważ właściciel już w momencie podpisania umowy kupna-sprzedaży, dostaje gotówkę do ręki. Nie musi się martwić, co się stanie z jego samochodem i czy auto skup znajdzie nabywcę na jego samochód.

Jakie są zalety korzystania z usług skupu samochodów używanych?

Oprócz szybkiej gotówki do ręki najważniejszą zaletą sprzedaży samochodu w auto skupie jest oszczędność czasu, który, w dzisiejszy zabieganych czasach, jest na wagę złota. Właściciel nie jest zmuszony do poszukiwania kupca na własną rękę. Nie musi jeździć na giełdy celem sprzedaży auta ani czekać na chętnego nabywcę w komisie. Nie musi robić profesjonalnych zdjęć swojego samochodu i umieszczać ich w Internecie ani umawiać się z potencjalnymi nabywcami na oglądanie swojego pojazdu. Sprzedaje od ręki samochód w skupie i ma spokój. Bez wysiłku i bez straty czasu.

Co wyróżnia skup samochodów za gotówkę?

Skup samochodów używanych przyjmuje auta nawet podniszczone, które trudno jest sprzedać na rynku. Starsze i wyeksploatowane roczniki nie wzbudzają bowiem zbytniego zainteresowania kupujących. Wyróżnikiem skupu jest przyjmowanie starszych i nieco podniszczonych samochodów, co dla właściciela auta jest znakomitą okazją na szybkie zdobycie gotówki i pozbycie się starego samochodu. Dużym atutem jest profesjonalna wycena. Zatrudnieni w skupie fachowcy, rzetelnie wycenią samochód według średnich cen obowiązujących na rynku.
Komis czy skup? Zdecydowanie sprzedaż samochodu w komisie oferuje więcej korzyści dla sprzedającego. Warto zatem z takiej opcji skorzystać.