Skip to main content

Księgowa w biurze czy biuro rachunkowe online?

Rozpoczęliśmy prowadzenie własnego biznesu. A to oznacza, że czeka nas spotkanie z osobą, która dba o naszą księgowość w firmie. Niezależnie od tego, czy będzie to nasza księgowa, czy swoje finanse prowadzimy przez biuro rachunkowe online. Każda firma, od tej mikro, do ogromnej korporacji, zatrudniającej kilka tysięcy ludzi, chciałaby jak najlepiej dbać o swoje finanse.

wykres kołowy vat 23 procent biuro rachunkowe

Dobrym pomysłem jest też firma księgowa. Daje nam to pewność, że zajmują się nami profesjonaliści. Że będzie to odpowiednio wykształcona księgowa, a sama firma księgowa czy biuro rachunkowe online, ma odpowiednie certyfikaty i wykształconych pracowników.

Pytanie tylko brzmi: udać się do biura na miejscu, gdzie twarzą w twarz porozmawiać możemy z realną osobą, siedzącą przed nami, czy szukać pomocy w sieci?

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

"Udając się do firmy księgowej, dostajemy możliwość kontaktu z księgową twarzą w twarz, co, dla niektórych, jest sprawą priorytetową" mówi Pani Monika, właścicielka Plustax https://plustax.pl/ - biura rachunkowego w Krośnie.

Korzystając natomiast z prowadzenia księgowości przez biuro rachunkowe online, zyskujemy większą elastyczność i kontrolę nad swoim czasem, ponieważ zalogować się do sieci możemy praktycznie w każdej chwili, przez całą dobę. Inną kwestią jest to, że nie zawsze możemy spodziewać się natychmiastowej odpowiedzi, bo nawet w sieci, księgowa nie pracuje najczęściej o godzinie 3 nad ranem (choć zdarzają się i takie firmy).

równanie księgowość

Udając się za to do osoby pracującej na miejscu, każdą kwestię rozwiązać możemy na bieżąco, jeśli tylko wiedza i możliwości księgowych pracujących w danej firmie, pozwalają nam na to.

Zatem co wybrać?

Chyba to, co jest dla nas wygodniejsze i bardziej komfortowe. Biuro rachunkowe online, może być tak samo dla nas satysfakcjonującym rozwiązaniem, jak firma księgowa, mająca swoje biuro w pobliżu naszej firmy. W dobie dzisiejszej wymiany informacji, kompetencje i zakres wiedzy danej firmy, czy to tej znajdującej się na miejscu, czy tej w wirtualnym świecie, możemy bardzo łatwo sprawdzić. Służą do tego wszelkie fora internetowe i różnej maści platformy internetowe. Często wystarczy kilka lub kilkanaście minut, spędzonych w sieci, żeby dowiedzieć się, czy dana firma księgowa lub biuro rachunkowe online, będzie dla nas odpowiednim partnerem i doradcą. Łatwiej nam będzie wtedy podjąć decyzję, komu powierzyć prowadzenie księgowości naszej firmy.

Jakąkolwiek decyzję podejmiemy, musimy czuć się z nią dobrze i komfortowo.

Nie zmienia to faktu, że niezależnie od podjętej decyzji — firma księgowa na miejscu, czy biuro rachunkowe online, zawsze możemy ją zmienić. W przypadku nie w pełni satysfakcjonującej nas współpracy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby anulować zawartą umowę, zerwać ją, lub, jeśli chcemy, negocjować warunki współpracy. Najważniejsza jest bowiem pewność, że ktoś, kto zajmuje się księgowością naszej firmy, robi to w sposób profesjonalny, poświęcając swojej pracy maksimum zaangażowania i trochę chęci. Profesjonalistą w każdym calu może być zarówno księgowa zatrudniona w naszej spółce, firma księgowa w biurze naprzeciwko, czy biuro rachunkowe online.