Skip to main content

Praca jako kierowca w Uber - warunki i wymagania

Szukasz pracy, ale okazuje się, że osoba z twoim doświadczeniem i wykształceniem nie jest za bardzo poszukiwana? Uber to może być rozwiązanie właśnie dla Ciebie!

Kobieta zamawiająca taksówkę OnlyGo


Jak zostać kierowcą Ubera?

To bardzo proste! Wystarczy, że masz skończone 20 lat, minimum rok posiadasz ważne prawo jazdy, nie byłeś nigdy karany. Jeżeli spełniasz te warunki nie pozostaje nic innego jak zrobić badania medyczne oraz techniczne dla kierowców taxi i iść do fotografa zrobić zdjęcie portretowe całej twojej twarzy. Skorzystać możesz również z usług firmy będącej partnerem Ubera.


Jakie są wymagania samochodu w Uber?


Po pierwsze, jak to w Polsce, samochód musi mieć kierownicę z lewej strony, po drugie musi to być samochód cztero lub pięciodrzwiowy zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej. Wymagany jest również aktualny przegląd oraz ubezpieczenie OC samochodu.  Koszt zakupu lampy z napisem taxi oraz niezbędnego oznakowania samochodu pokryje Uber. Przy współpracy z firmą będącą partnerem Ubera wymagania te mogą wyglądać inaczej. Na stronie internetowej praca Uber - Kraków dowiesz się, jak wyglądają te warunki w krakowskiej firmie OnlyGo.

Rok produkcji samochodu

Jest też wymóg dotyczący roku produkcji samochodu jednak zależy on od miasta, w którym zamierzasz jeździć. Otóż w Warszawie jeżdżą samochody z rocznika 2005 lub nowsze, w Szczecinie oraz w Lublinie musimy posiadać samochód nie starszy niż wyprodukowany w 2007 roku, a w pozostałych miastach samochód nie może być starszy niż z rocznika 2001. Zostaniesz poproszony o przedłożenie dokumentów potwierdzających badanie techniczne samochodu, posiadanie polisy OC oraz o dowód rejestracyjny pojazdu ze stemplem Taxi, a także wypis z licencji taxi.

Kierowca Ubera współpracujący z OnlyGo


Jak uzyskać licencję?


W swoim urzędzie złóż wniosek o udzielenie licencji na taksówkę, oświadczenie o spełnieniu wymogu dobrej reputacji, zaświadczenie o niekaralności, wykaz pojazdów oraz dowód zapłacenia opłaty. Kwota jaką musisz uiścić za licencję wacha się od 200 zł do 450 zł i zależy od obszaru oraz ilości gmin na jakich będziesz świadczył usługi. Korzystnie byłoby w pierwszej kolejności zadbać o badania medyczne oraz techniczne i o stempel w dowodzie rejestracyjnym, ponieważ urzędy mogą zwrócić się do Ciebie o dostarczenie dodatkowych dokumentów potwierdzających dane zawarte w złożonym przez Ciebie wniosku.


Jeżeli nie posiadasz działalności gospodarczej praca w Uberze wciąż może być dla Ciebie. Możesz dołączyć do zarejestrowanego partnera, który posiada działalność gospodarczą, możesz też dołączyć do floty, w tym wypadku nie musisz mieć własnego samochodu. Możesz też znaleźć współpracownika, z którym możliwe będzie połączenie przejazdów Uber z Uber Eats.