Skip to main content

Sprzedaż samochodu na własną rękę czy do skupu aut?

Właściciele samochodów, planujących ich sprzedaż, muszą podjąć ważną decyzję. Związana jest ona ze sposobem poszukiwania zdecydowanego klienta. Wiele osób zastanawia się wówczas czy robić to samodzielnie, czy też zdecydować się na współpracę ze skupem aut używanych. Co warto wiedzieć przed ostateczną decyzją i czym sugerować się rozważając wszystkie argumenty?

Skup aut Wielkopolska

Jak szybko sprzedać samochód?

Szybka sprzedaż samochodu to marzenie wszystkich tych, którzy decydują się na wymianę swojego dotychczasowego auta. Wbrew pozorom, samodzielne poszukiwanie kupca nie jest już tak łatwe, jak to było jeszcze kilka lat temu. Wtórny rynek motoryzacyjny rozrasta się w błyskawicznym tempie, a wśród wielu setek podobnych ofert bardzo ciężko się wyróżnić. Wymaga to również poświęcenia wolnego czasu, który należy przeznaczyć na przygotowanie samochodu do sprzedaży, usunięcie mniejszych usterek, zrobienie odpowiednich zdjęć czy zredagowanie ogłoszeń. Warto wiedzieć również, że bardzo często ich zamieszczenie wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat. Dostęp do Internetu otworzył co prawda możliwość prezentacji swojej oferty większej liczbie potencjalnych klientów, choć żmudne oczekiwanie na zdecydowanego kupca może obniżać motywację i generować niepotrzebne nerwy. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy decydujemy się sprzedać samochód do skupu. Skupy aut, jak np. zasada24.pl, odkupują samochody w jeden dzień, w trakcie zaledwie jednego spotkania. To potężna oszczędność czasu, pieniędzy i energii, które należy włożyć w samodzielne poszukiwanie kupca.

Jakie zalety ma współpraca ze skupem aut?

Skupy samochodów używanych wychodzą do swoich klientów z szeroką ofertą współpracy. Opiera się ona przede wszystkim na błyskawicznych transakcjach i ograniczeniu formalności do absolutnego minimum. Pracownicy firm oferują kompleksowe wsparcie w trakcie całego procesu sprzedaży. Rozpoczyna się ono od darmowej wyceny, a kończy na podpisaniu zredagowanej na miejscu umowy. W skupach sprzedać można również samochody uszkodzone czy powypadkowe, co stanowi duże wsparcie dla ich właścicieli. Jak wiadomo, znalezienie kupca chętnego na niesprawny samochód, bardzo często jest zadaniem nie do wykonania.

Auto skup Poznań

Skup samochodów czy samodzielne poszukiwanie klienta – na którą opcję się zdecydować?

Trudno jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Nie można ukrywać bowiem, że skupy samochodów używanych płacą mniejsze kwoty, co z kolei przekłada się na zarobek właściciela pojazdu. Niemniej jednak firmy te oferują kompleksową obsługę, rzetelną wycenę i błyskawiczną sprzedaż, co jest szczególnie ważne dla osób, potrzebujących przypływu gotówki. Skupy aut pozwalają również zaoszczędzić czas, który trzeba przeznaczyć na spotkania z niezdecydowanymi kupcami, rozmowy telefoniczne z osobami, które nie finalizują transakcji i żmudne oczekiwania na zdecydowaną na zakup osobę. W skupach sprzedać można również niesprawny samochód, który wymaga sporych inwestycji finansowych. Dlatego też warto przemyśleć czy mamy czas i możliwości długiego oczekiwania na potencjalnego kupca, czy też wolimy błyskawiczną transakcję za nieco mniejsze pieniądze.