Skup aut za gotówkę

skup aut za gotówkę Większość kierowców zmienia co jakiś czas samochód. Zdarzają się osoby, które mają jeden egzemplarz przez kilkanaście lat, ale normą jest zmiana auta co kilka lat. Wtedy pojawia się problem, co zrobić ze starym. Jeśli samochód nie nadają się już do niczego, można go po prostu zezłomować. Nie jest to opcja bardzo atrakcyjna finansowo, ale lepsze to, niż opłacanie co roku ubezpieczenia OC, gdy samochód stoi nieużywany.

Sprzedaż auta na skupie aut

Jeżeli pojazd jest jeszcze ma chodzie i liczymy, że dostaniemy za niego rozsądną kwotę, zainteresuje nas z pewnością skup aut za gotówkę. Nie będziemy musieli bawić się w robienie zdjęć i wystawianie płatnych ogłoszeń. Wystarczy, że pojedziemy do takiego skupu, a dostaniemy na miejscu wycenę. Możliwa jest również sprzedaż auta dostawczego do skupu aut. Jednak w tym wypadku należy się dowiedzieć, czy w tym skupie przyjmują również auta dostawcze.

wycena samochodu używanego

Od czego zależy wycena samochodu używanego?

Oczywiście w największym stopniu od marki i modelu. Bardzo ważny jest też rocznik i przebieg. Jednak sam przebieg może być nieprawdziwy (bardzo często słychać o przekręcaniu liczników), więc należy oceniać jego prawdziwość po stanie samochodu. Jeśli kierownica jest bardzo wytarta, silnik zajechany, widać liczne ślady przy stacyjce, zrobione kluczykami, to taki samochód nie może mieć małego przebiegu. Na co jeszcze zwraca się uwagę przy wycenie wartości samochodu (obojętnie czy osobowego czy dostawczego)? Na pewno na jego wyposażenie: klimatyzację, radio i głośniki, liczbę poduszek powietrznych, felgi (jeśli są aluminiowe), nawigację itd. Wartość o kilkaset złotych może zwiększyć komplet opon zimowych w dobrym stanie.

- skup aut Sopot Pol-Cars

sprzedaż auta dostawczego do skupu aut

Kupno auta z zagranicy

Zdarza się, że auto, które w innych okolicznościach byłoby warte parę tysięcy, nie może znaleźć chętnego. Spowodowane jest to dużą konkurencją na rynku wtórnym. Wystarczy spojrzeć, ile jest ofert na portalach z ogłoszeniami. Dzisiaj dzięki internetowi, można dowiedzieć się o samochodzie sprzedawanym nawet na innym kontynencie. Polacy nie kupują tylko od sprzedawców krajowych. Często jadą do Niemiec, Belgii lub Francji i stamtąd sprowadzają samochody. Są to duże rynki i wielu kupujących uważa, że łatwiej znaleźć tam samochód w dobrym niż w naszym kraju. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ nikt nie będzie oddawała swojego pojazdu za bezcen, nawet jeśli jest to dobrze zarabiający Niemiec, Francuz czy Belg.