Skip to main content

Autem po małopolsce - co warto zobaczyć?

Małopolska to jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju, który potrafi zaoferować bardzo wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Wiele z nich nie jest tak oczywistych na pierwszy rzut oka, jakby mogło się wydawać. Podróż samochodem po tym przepięknym województwie może być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Wiele z atrakcji, które oferuje małopolska, daje możliwość oderwania się od miejskiego zgrzytu, natomiast inne dają szansę na obcowanie z przepiękną architekturą historyczną. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie miejsca warto zobaczyć w Małopolsce.


hotel estera kraków kazimierz

Ciekawe miejsca w Małopolsce

Myśląc o ciekawych miejsca, które można znaleźć w Małopolsce, należy zacząć od Pustyni Błędowskiej. Ta niesamowita pustynia znajduje się zaledwie 50 kilometrów od Krakowa. To miejsce jest wręcz unikatową atrakcją na mapie całej europy, dlatego każdy powinien je odwiedzić. Na miejscu znajdują się punkty widokowe oraz miejsca do spacerowania, dlatego z pewnością turyści mają co robić. Kolejne ciekawe do odwiedzenia miejsce to Dolina Kobylańska. Miejsce to słynie z niesamowitych formacji skalnych, które dają możliwość górskiej wspinaczki. Miejsce jest również przepełnione trasami rowerowymi oraz spacerowymi, dlatego idealnie nadaje się na wyjazd z rodziną. Inna ciekawa dolina w tym regionie to Dolina Bolechowicka. Miejsce to idealnie nadaje się na piesze wędrówki, które połączone są z przepięknymi widokami.

Zamek Pieskowa Skała, to obecnie jeden z lepiej zachowanych budynków z okresu renesansu w naszym kraju. Przepełniony jest on niesamowitymi zabytkami, a dodatkowo położony jest on na skraju Ojcowskiego Parku Narodowego, którego odwiedziny można połączyć z wizytą w tym zamku. Ostatnie ciekawe do odwiedzenia miejsce to Rezerwat Kozie Kąty i Las Bronaczowa. To przepiękne miejsce, które powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy przygody. Wybierając się na większą wycieczkę do małopolski, nie można zapomnieć o odpowiednim noclegu. Ciekawą opcją na zakwaterowanie jest Hotel Estera, zlokalizowany w samym sercu krakowskiego Kazimierza. To zapewniający wysoki standard hotel, zachęcający turystów wysoką jakością obsługi oraz oryginalnym wystrojem wnętrz. Wybierając to miejsce, spędzimy czas w wyjątkowym otoczeniu.

Krakowski Kazimierz

Zaczniemy od bardzo popularnego miejsca wśród turystów, jakim jest Krakowska dzielnica Kazimierz. To właśnie to miejsce znane jest z niepowtarzalnego klimatu, jaki nadają mu historyczne budynki, które znajdują się w tym miejscu. Przede wszystkim Kazimierz potrafi zaskoczyć niebanalnymi miejscami, które potrafią wyróżnić się znacząco na tle konkurencji. Szczególnie warte uwagi są tamtejsze, restauracje oraz bary, które serwują niepowtarzalne potrawy. Najczęściej odwiedzanym lokalem jest Restauracja Esterante, której oferta dostępna jest na stronie: https://hotelestera.pl/restauracja/esterante - restauracja serwuje niesamowite dania, będące połączeniem kuchni polskiej z kuchnią żydowską i fusion. Na pewno każdy, kto poszukuje niesamowitych smaków, musi odwiedzić to miejsce na mapie małopolski.