Skip to main content

Co jest brane pod uwagę przy wycenie samochodu w skupie aut?

Samodzielna sprzedaż auta wymaga sporo czasu, solidnego przygotowania samochodu oraz zaangażowania. Nie każdy chce lub może czekać, aż znajdzie się osoba chętna do kupna. W przypadku sprzedaży auta do skupu, formalności można załatwić w ciągu kilku dni.

Skup aut dostawczych

Czy możemy oddać do skupu każdy samochód?

Do skupu aut możemy sprzedać samochód w każdym stanie, niezależnie od marki i roku produkcji. Wiele osób rezygnuje ze sprzedaży auta, bo uważa, że samochód jest zbyt stary i w złym stanie technicznym. Nic bardziej mylnego. Do skupu możemy oddać nawet stare, zniszczone, niesprawne i powypadkowe auta. Jeśli masz samochód mocno zdezelowany, to również możesz go oddać do skupu aut, zostaną wymontowane z niego części, które nadają się do odsprzedaży. Jeśli masz wątpliwości, względem ceny Twojego pojazdu, warto skontaktować się ze skupem za pośrednictwem strony skupautlebork.pl lub pod numerem telefonu (+48) 604 976 543, aby otrzymać bezpłatną wycenę. Dodatkowo pracownicy skupu mogą nieodpłatnie przyjechać po nasze auto i kupić je od nas, jeszcze tego samego dnia!

Na czym polega wycena auta?

Przy sprzedaży auta do skupu, warto wiedzieć, co decyduje o wartości auta. O cenie naszego pojazdu zazwyczaj decyduje kilka czynników. 

  • Marka i model samochodu. Marka i model pojazdu jest ważna przy wycenie. Są osoby, które wybierają tylko upatrzone przez siebie marki i modele samochodów.
  • Wiek i przebieg auta. Samochód, który ma powyżej 10 lat, staje się z każdym rokiem mniej wartościowy. Co za tym idzie, im starsze auto, tym większy ma przebieg.
  • Stan wizualny. Cena auta zależy w dużej mierze od wyglądu samochodu. Wchodzi w to stan blacharki, tapicerki oraz elementów plastikowych.
  • Stan mechaniczny pojazdu, stopień jego wyeksploatowania. Im auto jest sprawniejsze, to, w jakim stanie są podzespoły i jak się je prowadzi, wpływa w znaczący sposób na wycenę auta. Jest to kluczowy punkt w ocenie auta.
  • Wyposażenie dodatkowe. Wyposażenie dodatkowe ma wpływ na wartość samochodu. Mogą to być dodatkowe systemy sterowania czy podgrzewane fotele. Oczywiście warto wspomnieć, że aby wyposażenie podniosło cenę pojazdu, muszą być w pełni sprawne.
  • Historia pojazdu. To, co także wpływa na wartość samochodu, to ilu było właścicieli, gdzie auto było kupione, jak było serwisowane, to są wszystkie aspekty, które decydują o wartości pojazdu.
  • Pojemność i moc silnika. Dla wielu osób istotna jest pojemność oraz moc silnika. Zwykle pojemność silnika oznacza dla kierowcy wyższe opłaty eksploatacyjne, zarówno przy polisie ubezpieczeniowej, jak i zużycia paliwa oraz podzespołów.
  • Rodzaj paliwa. Wycena pojazdu zależy także od rodzaju paliwa ( diesel, hybryda, LPG, benzyna).

Jak widać, wpływ na cenę skupu auta może mieć wiele czynników. Czasami jest też tak, że jedne samochody lepiej się sprzedają od innych, są bardziej modne. Warto wiedzieć, z czym można się spotkać przy wycenie auta. Na kwotę końcową przy wycenie mają wpływ wszystkie wymienione wyżej czynniki, a także zapotrzebowanie na części zamienne z konkretnego modelu czy ceny złomu.