Skip to main content

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Samochody stały się przedmiotami codziennego użytku. Jeździmy nimi w podróż, do pracy, do sklepu, ciężarówki transportują codziennie tony ładunków, a autobusy przewożą tysiące pasażerów. Mimo tego, że pojazdy są coraz bardziej bezpieczne i bezawaryjne to jednak codziennie dochodzi do wypadków, kolizji i awarii na drodze. By pomóc kierowcom w tej trudnej sytuacji, pojawiło się na rynku wiele firm, które świadczą usługi w zakresie pomocy drogowej.

Na jaką pomoc może liczyć kierowca podczas zdarzenia na drodze?

Uszkodzona opona, awaria silnika, stłuczka albo wypadek to częste przypadki na drodze. Gdyby nie pomoc drogowa często bylibyśmy całkowicie bezradni w takiej sytuacji. W takiej sytuacji warto odwiedzić stronę pomocdrogowatirwroclaw.pl, która oferuje całodobową pomoc drogową. Pracownicy firmy zadbają przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo i psychiczny komfort. Specjalista, wyposażony w podnośnik, kompresor, odpowiednie narzędzia może na miejscu podjąć próbę naprawy samochodu. Może to być także wymiana opony, koła, dopompowanie powietrza, dowiezienie kół do wulkanizacji, dowiezienie paliwa, którego zabrakło czy wymiana akumulatora. Ponadto dowóz płynów eksploatacyjnych, odblokowanie hamulca postojowego, odblokowanie stacyjki czy awaryjne otwarcie samochodu. Pomoc drogowa często świadczy usługi na autostradzie A4 w tym: drobne naprawy techniczne, laweta na A4 i wiele innych. W przypadku kiedy awaria nie jest możliwa do usunięcia, po wcześniejszym zabezpieczeniu, auto zostaje odholowane. 

Holowanie lub zabranie samochodu na lawetę to jedna z podstawowych usług pomocy drogowej. Uszkodzony samochód zostaje dostarczony pod wskazany adres, którym jest najczęściej wybrany przez kierowcę warsztat. Bardzo często firma oferująca pomoc drogową posiada własny zakład naprawczy, do którego może zabrać pojazd. W niektórych przypadkach może być dostarczone auto zastępcze, dzięki któremu podróż może być kontynuowana. W innym rozwiązaniu wszyscy pasażerowie i kierowca mają zapewniony transport do miejsca zamieszkania. Pracownicy firmy mają odpowiednie umiejętności i certyfikaty, aby takiej pomocy udzielić.

Holowanie ciężarówek i sprzętu ciężkiego

Taka sama sytuacja dotyczy kierowców ciężarówek, busów, autobusów i operatorów sprzętu ciężkiego, kiedy przytrafi się nieprzyjemna sytuacja na drodze. Pojazdy są holowane do miejsca naprawy, a w przypadku ciągników siodłowych jest możliwość podstawienia zastępczego pojazdu. Dzięki temu, że firma posiada odpowiednie holowniki i pojazdy, możliwa jest pomoc w wyciągnięciu każdego samochodu z rowu, postawienie go na drodze, rozładowanie i przeładowanie towaru, odholowanie ciężkich pojazdów do serwisu. Pomoc drogowa wyposażona jest również w lawety niskopodwoziowe do przewozu pojazdów specjalnych i ciągników siodłowych.